Letní výprodej až 40% na vybrané motivy.

Objevujte s námi české dědictví

Vlastenectví a láska k vlasti byly za první republiky ctností. Naším cílem je to národu připomínat a rozvíjet. Zabýváme se tvorbou a prodejem produktů, které oslavují české dědictví.

Od roku 2019

Desetitisíce prodaných produktů

Za pět let jsme vytvořili řadu triček, mikin, hraček a dalších výrobků. Je pro nás klíčové, aby naše produkty měly vysokou estetickou hodnotu. Spolupracujeme s nadanými výtvarníky, pátráme v archivech, spolupracujeme s dědici osobnostních a uměleckých práv. Podporujeme české výrobce a u textilu hledíme na ekologii, fair-trade a odpovědnou výrobu.

Jak jsme začali

Historie Bohémy

Při příležitosti oslav sta let republiky jsme chtěli dát najevo, jak si vážíme naší vlasti, svobody a českého národa. Nenašli jsme ale žádné oblečení, které by reflektovalo naši historii s dávkou pokory, úcty a vkusu zároveň. Proto jsme vytvořili první designy triček. Zájem o ně předčil očekávání a utvrdil nás v tom, že lidé dají lásku k vlasti rádi najevo, pokud to mohou udělat elegantně.. Uplynuly tři roky a nyní máme v nabídce více než čtyřicet motivů triček. A nejen ty! Bohému postupně rozšiřujeme o další produkty, které spojuje téma Česko a češství. Je to skutečně krásná práce, která propojuje historii se současností. Každý produkt v sobě totiž ukrývá příběh českého dědictví. Eliška a Oldřich Neubergerovi

Krásné a originální motivy, skvěle sedící velikost, velmi příjemný materiál, ultra rychlé doručení snad za den a půl, a hlavně, nosná (doslova) myšlenka. Moc děkuji.

— Anežka H., ⭐⭐⭐⭐⭐

Jak se vám produkty líbí? Bohému děláme pro vás a vaše zpětná vazba je pro nás nejdůležitější.

Co všechno u nás najdete?

Jak tvoříme naše motivy?

Naše motivy na tričkách jsou různorodé a vybrat „to své“ si může opravdu každý. Pro náměty hledáme nadané výtvarníky, pátráme v archivech, spolupracujeme s dědici práv. Na jeden povedený motiv připadají desítky nepovedených nebo vyřazených. Za každým naším výrobkem se ukrývá spousta práce, vzorování a testování. Věříme, že právě díky tomu se nám daří držet laťku vysoko.

Vlastní motivy

Vymýšlíme vlastní designy, které pro nás vytváří umělci na zakázku.

Fotografie

Pátráme v archivech a hledáme neokoukané a originální fotografie.

Česká značka

Vytváříme produkty, který mají český odkaz. Někdy jen minimalistický, někdy Česko doslova křičí.

Umělecká díla

V tvorbě českých umělců hledáme díla, která se dají dobře přenést na tričko a zároveň jim tričko sluší.

Na kvalitě si zakládáme

Prošli jsme stovky druhů a značek triček, než jsme našli to pravé. Chtěli jsme skvělý materiál a střih, který by padnul všem. Hledali jsme tričko finančně dostupné a s dohledatelným původem. Kontrolovaná ekologická výroba pro nás byla prioritou. A tady je! Belgická fair trade značka, která splnila všechna naše očekávání. Vyznává hodnoty odpovědné výroby, udržitelných materiálů a nadčasové kvality. Věříme, že i vy budete nadšení.

Naše skvěle padnoucí kvalitní trička z organické bavlny mají certifikáty GOTS, OEKO-TEX a PETA VEGAN APPROVED. Co tyhle nesrozumitelné značky znamenají? Především to, že se nemusíte stydět za to, co nosíte. Ekologicky přemýšlíme nejen u triček a technologie potisku, ale i u balení, které se snažíme mít co nejvíce kompaktní a pouze z přírodních materiálů. Vše je také uzpůsobeno k následné další recyklaci;